Flaş iddia! Suudi gazeteciyi parçaladılar

Türk Arap Medya Derneği Başkanı Turan Kışlakçı, Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’nda kaybolan Suudi gazeteci Kışlakçı’nın vahşice öldürülerek götürüldüğünden emin olduklarını söyledi.

Flaş iddia! Suudi gazeteciyi parçaladılar
Flaş iddia! Suudi gazeteciyi parçaladılar Oğuz Köse

15 KİŞİ PARÇALARA BÖLÜP

Kaşıkçı’nın vahşice öldürüldüğü iddiasını da paylaşan Kışlakçı, aynı gün elçiliğe girip kısa süre sonra çıkan 15 kişiyle ilgili olarak, “Buraya gelen 15 kişi ilk saatlerden itibaren direk Cemal Bey'i bayıltıp, parçalara bölüp, herkes bir parçasını alıp köpekler gibi gidiyorlar. Umarım böyle bir şey olmamıştır. Olmuşsa sonuçları ağır olacak. Dünyada böyle bir şey vuku bulmamıştır” dedi. Emniyet yetkililerinin de Kaşıkçı’nın öldürüldüğünü doğruladığını söyleyen Kışlakçı, “Bize başınız sağ olsun, cenaze hazırlıklarını yapın dendi. Emniyet kaynakları kendilerinde detaylı bilgi ve videolar, güvenlik kameraları var. Bütün güzergahlar tespit edildi. Bütün detayları polis paylaşacak” dedi.

TÜM GELENEKLERE DARBE

AK Parti Genel Başkan Danışmanı Yasin Aktay, “Kaşıkçı'yla bir önce görüşmüştük. Bana, Suud vatandaşlarına yönelik yapılabilecek operasyonlardan endişelerinden bahsetmişti. Çok vahim bir durum. Tüm gelenekleri yok eden, darbe vuran bir durum. Kaşıkçı’nın kaybolduğu ilk iki gün bütün yetkililerin sırra kadem basmış olması da izah edilmesi zor başka bir konu. Konsolosluğa giren bir insana bunu yapanlar kendi ülkelerinde neler yapıyordur? Bu olay Suudi Arabistan’ın insan hakları ihlallerini gündeme getirmek için bir vesile oldu” dedi.

ONU BULUN

Muhalif gazetecinin köşe yazıları yazdığı Washington Post gazetesi Kaşıkçı’nın, “sırf bu cinayet için Türkiye’ye gelen bir tim tarafından öldürüldüğünü” yazdı. Gazete Direktörü Fred Hiatt, “Cemal’in öldürüldüğü haberleri doğru ise bu korkunç ve akıl sır ermez bir fiildir” dedi. New York Times gazetesi de ‘Kaşıkçı’yı Bulun’ başlıklı başyazısında, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ı eleştirerek prensi, ülkesinde muhalifleri sindirme politikasına benzeyen radikal çizgiyi diplomatik ilişkilere taşımakla suçladı. Gazetecileri Koruma Komitesi (CPJ) İcra Direktörü Vekili Robert Mahoney, S. Arabistan’da kraliyet ailesini sorgulayan herkesin tehlike altında olduğunu açıkladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Lekeli Muzun Faydaları...
Lekeli Muzun Faydaları...
Yeni torba yasa ile 300 bin doları veren vatandaşlığı alacak
Yeni torba yasa ile 300 bin doları veren vatandaşlığı alacak