Çiftçilere büyük müjde

Cumhurbaşkanı Erdoğan, " Çiftçilerimizin mazot maliyetlerinin yarısını biz ödemeye başlayacağız ." dedi. Erdoğan, Ziraat Bankası' ndan kredi kullandırılarak 300 başa kadar damızlık koyun ve yemini temin edeceklerini belirtti. Erdoğan, çiftçilere hayvan ve yem temini için yüzde 10 subvansiyonlu kredi sağlanacağını açıkladı.

Çiftçilere büyük müjde
Çiftçilere büyük müjde Oğuz Köse

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ziraat Bankası'ndan kredi kullandırılarak 300 başa kadar damızlık koyun ve yemini temin edeceklerini beilrtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yetiştiricilere hayvan ve yem temini için yüzde 10 subvansiyonlu kredi sağlayacaklarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde " Çiftçilerimiz Milletin Evinde Cumhurbaşkanımız ile Buluşuyor " programına katıldı.

Çiftçilere yönelik yeni teşvikleri açıklayan Erdoğan şunları söyledi: 

" Çiftçilere hak ettikleri değeri verdik. Son 15 yılda 103 milyar lira nakit hibe desteği verdik. Yıllık tarımsal destek rakamını 13 milyar liraya çıkardık. Üretim maliyetini azaltmak için 2003'te mazot desteğini ilk biz başlattık. Şimdi de 23 Şubat 2018'den itibaren çiftçilerin mazot maliyetinin yarısını biz ödemeye başlayacağız. " 

Türkye tarımda net ihracatçı bir ülke konumuna geldi. Ama bunu anamuhalefetin başı bilmiyor. Ülkemizin ve çiftçilerin başarı çıtasını sürekli yukarı taşıması gerekiyor. Bizler sizlerin yanında olmayı sürdüreceğiz.

KIRMIZI ET ÜRETİCİSİNE 300 BAŞA KADAR KOYUN VE YEM TEMİNİ

Kırmızı et ihtiyacının karşılanması için önemli adım atıyoruz. Ziraat Bankası'ndan kredi kullandırılarak 300 başa kadar damızlık koyunu ve yemini temin ediyoruz. Üreticinin bakım, hizmet bedeli ve sigortasını avans olarak ödüyor doğacak kuzulara da alım garantisi veriyoruz. Yetiştiriciye verilen avansları da kuzuların bedellerinden mahsup edeceğiz.

HAYVAN VE YEM İÇİN İKİ YIL GERİ ÖDEMESİZ KREDİ

Ziraat Bankası aracılığıyla sığır yetiştiriciliğini geliştirmek, damızlık sayısını artırmak için yetiştiricilerimize hayvan ve yem temini için yüzde 10 subvansiyonlu kredi veriyoruz. Yetiştiricimiz kredi borcunu ilk iki yılını geri ödemesiz yedi yılda bankaya ödüyor. Üreticilerimizin girdi teminlerini kolaylaştırıyor, ürünlere alım garantisi veriyoruz." 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Lekeli Muzun Faydaları...
Lekeli Muzun Faydaları...
Yeni torba yasa ile 300 bin doları veren vatandaşlığı alacak
Yeni torba yasa ile 300 bin doları veren vatandaşlığı alacak