Modern Dünyada Emc Test

Elektronik alet ve cihaz kullanımı son yıllarda artmaya başlamıştır. Bu nedenle her elektronik cihazın kişilere kullanım faydası olduğu kadar bazı nedenlere bağlı zararları da bulunmaktadır.

Modern Dünyada Emc Test
Modern Dünyada Emc Test Bazkriz

Elektronik alet ve cihaz kullanımı son yıllarda artmaya başlamıştır. Bu nedenle her elektronik cihazın kişilere kullanım faydası olduğu kadar bazı nedenlere bağlı zararları da bulunmaktadır. Cihazlar imal edilirken tüm parçalar gerekli bakım ve kontrollerden geçerek monte edilir. Elektrik ve elektronik aletlerin tümü çevreye zararlı manyetik dalgalar yayar. Bu dalgalardan korunmak için firma olarak emc testi yapımını koşul sayarak uyguluyoruz. Elektronik aletlerin tamamı elektriksel aksam üzerine kurulduğundan dolayı canlılara da olumsuz bazı etkileri bulunur. Bu etkilerden korunmanın tek yolu emc test laboratuvarı sisteminden çıkan cihazları kullanmak olacaktır.

Elektromanyetik Kontrolü

Elektronik aletlerin tümü manyetik dalga yaydıkları için kullanıcılar üzerinde etki bırakır. Elektromanyetik uyumluluk testi adı verilen emc test ile cihazların daha masum olmaları sağlanır. Bu sayede daha az manyetik dalga yayarak kişilerin sağlığı da düşünülür. Emc testleri her cihaz için ayrı bir şekilde ve bizzat elektrik mühendisleri tarafından yapılması gerekir. Kontrolsüz manyetik dalga yayılımı performans düşüklüğü yaşatır.

Emc Testleri

Bu test uygulaması sırasında tepe detektör, ortalama detektör ve tepe gibi detektörler kullanılır. Bu kullanım aşamasın dalgaların seviyeleri ölçülür ve ayarlaması mühendisler tarafından yapılır. Elektronik cihazların piyasaya sürülmeden önce son kontrol yeri emc testinin yapıldığı alanlardır. Bu konu asla atlanmaması gereken ve insan sağlığı için çok önemli bir test olarak kabul edilir.

https://www.emctestleri.com/

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Lekeli Muzun Faydaları...
Lekeli Muzun Faydaları...
Yeni torba yasa ile 300 bin doları veren vatandaşlığı alacak
Yeni torba yasa ile 300 bin doları veren vatandaşlığı alacak