Yaz Sezonu İçin Tesettür Mayo Seçimi Nasıl Yapılır?

Tesettür mayo seçiminde yaz mevsimi olmasının dışında kişinin yaşı da önemlidir. Tesettür mayo seçerken, kişin yaşına uygun olup olmadığına tercih ederse daha doğru seçim yapabilecektir.

Yaz Sezonu İçin Tesettür Mayo Seçimi Nasıl Yapılır?
Yaz Sezonu İçin Tesettür Mayo Seçimi Nasıl Yapılır? Vadi

 

Tesettür mayo seçiminde yaz mevsimi olmasının dışında kişinin yaşı da önemlidir. Tesettür mayo seçerken, kişin yaşına uygun olup olmadığına tercih ederse daha doğru seçim yapabilecektir.  Mayo seçerken yaş konusunu hallettikten sonra, kumaş tercihi ve kalitesi önemli bir diğer maddedir. Ayrıca sudan çıkınca vücuda yapışmaması ve ağırlaşmaması ve çabuk kuruması da dikkat edilmesi gereken diğer detaylardır. Kumaş seçiminde aynı zamanda zevkler ve alışkın olunan kumaş tercih edilmesi de önemlidir. Bazı tesettürlü bayanlar mayoları için, paraşüt kumaş ile olan mayo modelleri ile rahat ederken, bazıları ise, likralı kumaştan üretilmiş kapalı mayo modellerini tercih edebilmektedir.

Her Yaşa Göre Tesettür Mayo

Tesettür mayolarda her yaşa uygun tesettür modeller mevcuttur.  Eğer genç yaşta bir bayan için olacaksa, eşarpsız daha modern tesettür mayo modellerinden tercih edebilmek mümkündür. Eşarpsız mayo modellerinin hem sadesi hem de hareketli tasarıma sahip olanları bulunmaktadır. Orta yaşlı bayanların tesettür mayo tercihi ise, dar taytlı ama üst kısmı dize kadar uzun haşemalardan olabilmektedir. Mayoyu, sadece kadınlar arasında havuzda kullanmak için alınacaksa, diz altı tayt ve kısa kollu yarı tesettür mayo modelleri tercih edilebilir. Yaş olarak daha ileri yaşlarda olan bayanlar ise, bol haşemaları tercih etmelidir.

Tesettür Mayo Amacına Göre Tercih Edilmelidir

Tesettür mayo seçerken, giyme amacı da önemlidir. Yüzmeyi iyi bilen tesettürlü bir bayanın seçimi likralı, kaymayan ve sıkmayan haşemadan yana olmalıdır. Yüzmeyi bilmeyen bir bayan ise, sadece serinlemek ve plajda oturmak için tesettür mayosu seçeceği için, daha tasarımsal tam kapalı olan tesettür mayo modellerini tercih edebilirler. Ayrıca vücut hatlarının gözükmesi istenmiyorsa, dokuma olan tesettür mayoları tercih edilmelidir. Bu tarz mayolar paraşüt kumaş olarak bilinen kumaşlardan üretilmektedir.  Eğer tesettür mayosu hem denizde hem de havuzda giyilecekse, yelekli tesettür mayo modelleri daha uygun olacaktır. Çok şık olan tesettür mayo modelleri tasarımlarından her tesettürlü bayan yaşına, zevkine ya da rahat edeceği tesettür mayosunu farklı seçenekler arasından bulabilecektir.

Kaynak : https://www.modamerve.com/

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Lekeli Muzun Faydaları...
Lekeli Muzun Faydaları...
Yeni torba yasa ile 300 bin doları veren vatandaşlığı alacak
Yeni torba yasa ile 300 bin doları veren vatandaşlığı alacak