totobo giris youtube mp3 cevirici masöz istanbul hotmail aç

ESEN ERMİŞ (ERTÜRK) Kimdir ?

Birçoğunuzun siyasetçi olarak tanıdığı ,sosyal medyada da en az cemiyet hayatında ki kadar tanınan isim aslında bir iş kadını,yazar,sporcu ve harika bir anne.

ESEN ERMİŞ (ERTÜRK) Kimdir ?
ESEN ERMİŞ (ERTÜRK) Kimdir ? Oğuz Köse

 

 Birçoğunuzun siyasetçi olarak tanıdığı ,sosyal medyada da en az cemiyet hayatında ki  kadar tanınan isim aslında bir iş kadını,yazar,sporcu ve harika bir anne. İngiltere’de eğitimini tamamladıktan sonra yurda dönen  ve aile şirketlerinin girişimlerini yöneten Esen hanım Ankara’da yiyecek içecek sektöründe cemiyet hayatının  yakından tanıdığı bir markayıda 2000 li yıllarda hayata geçirmiş ve daha sonra eğitimini aldığı siyaset bilimi,uluslararası ilişkiler alanında dönemin iktidar partisinden teklif almış.”Vatanım benim için çok değerli o yüzden  ülkeme hizmet etmek adına kabul ettim.” diyor Esen hanım ve şöyle devam ediyor” tepeden başlamadım hayatta hiçbirşeye aile şirketinde de en alttan başladım,siyasette de …Teşkilat yapılanmalarında saha da çalıştım çok güzel insanlarla tanıştım,daha sonra genel merkezden davet aldım ve ekonomi işleri başkan yardımcılığı yaptım.” Dedi Esen Ermiş Ertürk hanım kendisinin yazmış olduğu çok sayıda eser mevcut,siyaset bilimi,hazine ve maliye,girişimcilik konularında tecrübelerini akademik birikimiyle aktarmış.Eserlerini ücretsiz olarak internette yayınlamasının nedenini sorduk.” Herkesin bilgiye kolayca erişmesini arzu ettim.İnsanlarımızın okuma sevgisine katkı sunmak birazda “ diye cevapladı.

Nasıl bu kadar şeye zaman buldunuz,nasıl başardınız bu kadar çok şeyi hem de her kesimde seviliyorsunuz bu en ilginç kısmı.Sırrı nedir?

Samimiyet,saygı planlı yaşamak ve önceliklerinizi iyi belirlemek.Benim oğlum hep yanımda büyüdü.Yurt dışı seyahatlerinden tehlikeli olan ülkeler hariç hep yanımda oldu o nedenle dijital diplomasi ,sosyal zekası ve dil yeteneği çok iyidir.En önemlisi biz tam bir ekibiz onunla artık liseli kocaman delikanlı oldu.Sahada herkes sizi neden seviyor dediniz o da şöyle  ben inançlı bir insanım ve her inanca saygım sonsuz, bakış açınız ve insanlarla iletişiminiz bu saygı çerçevesinde olunca asgari müşterekte buluşuyorsunuz.”diyor Esen Hanım kendisine Gara Şehitlerimizin ardından gelişmeleri sorduk.

 

 

 

“GARA SONRASI...

 

Kamu diplomasisinin amacı yabancı ülkelerin vatandaşlarıyla doğrudan iletişim kurabilmek ve  onların düşüncelerini, hükümetlerinin düşüncelerini etkilemek amacıyla kullanmaktır  Soğuk Savaş döneminde kamu diplomasisi  kitle iletişim odaklı bir yaklaşım ortaya çıkmıştır. Soğuk Savaş sona erdikten sonra, uluslar, örgütler ve bireyler kendilerini çok daha birbirine bağlı bir dünyada yaşarken buldular; küreselleşme ve teknoloji inovasyonunun hızlanan eğilimleri sayesinde. Kitle iletişim araçları artık küresel siyasetteki değişiklikleri haber verme açısından tek  araç değildir. Ulus devletler ve diplomatlar, dünya çapında topluluklar arasında var olan çok merkezli, çok yönlü ağların karmaşık mimarisini tanıyan yeni bir yaklaşım keşfetmeli Yani YENİ MEDYA dediğimiz sosyal medya. Bu ağlar çeşitli kültürlerarası ve uluslararası iletişim için, artık hayati öneme sahip. Kamu diplomasisinin doğasını doğru anlamak için öncelikle küresel ağ toplumunun ve uluslararası iletişim ağlarının gücünün tartışılmasının kısaca ortaya konulması gerekmektedir. 

Uluslararası düzeyde, hükümetler devlet kuruluşlarının ve anlaşmaların üyeleridir , çıkarlarını ilerletmek için yetkililerine güvenirler. Ulus devletler giderek uluslararası kurumlar, uluslarüstü örgütler ve küresel sorunlarla başa çıkmak için devletler  yoğun iletişim ağları oluştururlar. Bazı ulus devletler de aktif STK'lar ile işbirliği ağları oluştururlar. Yerel düzeyde, hükümetler iş ve çıkar gruplarının baskısına maruz kalıyor ve güçleri bazen toplumsal hareketler tarafından sorgulanıyor. 

Etkili kamu diplomasisi, hükümetler arasındaki eski tarz dış politikadan yeni bir multimedya ve çok yönlü uluslararası politika tarzına geçişi yansıtan bir numaralı gerekliliktir. Güvenlik kavramının modern diplomasinin temeli olarak ciddi bir yeniden düşünmeye ihtiyacı vardır. Buna ek olarak, modern uluslararası ilişkilerde bilim ve teknolojinin kilit rolü, diplomatlar arasında farklı beceri setleri geliştirmeleri gerekir Hükümetler, diplomasi de yeni bir stratejiye geçmek zorundalar.

Türk Silahlı Kuvvetleri Gara Bölgesi'nde PKK'ya karşı Pençe Kartal Harekatını 10 Şubat 2021'de başlattı. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından düzenlenen başarılı operasyonlar sonucunda ağır kayıplar veren terör örgütü PKK/KCK'nın, Irak'ın kuzeyinde bazı bölgelerde varlığını halen sürdürmeye, yeniden barınma alanları ve mevziler oluşturmaya devam ettiği ve geniş çaplı bir saldırı hazırlığı içinde olduğunun tespit edildiği belirtildi.

Gara bölgesinde bulunan ve teröristler tarafından kullanılan hedeflere 10 Şubat 2021 günü saat 02.55'ten itibaren 'Pençe Kartal-2 Harekatı' düzenlendi.  Gara Bölgesi’nde devam eden Pençe Kartal-2 Harekatı’nda görevli olan bir yüzbaşı ve bir astsubayın şehit oldu.. Harekâtın üçüncü gününde ise, PKK'nın kaçırdığı 13 Türk  vatandaşımızın alçak terör örgütü tarafından başlarına kurşun sıkılarak şehit edildiği cenazelerine ulaşıldı. 

 

Bu acı haber sonrası, başta ABD olmak üzere yapılan açıklamalar az önce anlattığım KAMU DİPLOMASİSİ konusunun önemini bir kez daha ortaya çıkardı. 

Sosyal medya başta olmak üzere birçok yayın kuruluşu dünya çapında manipülasyona başladı ve Türk Ordusu başta olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti’ni hedef alan yayınlara başladı.

Evet akıl tutulması yayınlar gördük , 13 vatandaşımız(asker,polis ,istihbarat görevlimiz)kaçıran, şehit eden PKK terör örgütünü DEĞİL,beka mücadelesi veren Türk Silahlı Kuvvetlerimizi ve Türkiye Cumhuriyeti devletini hedef alan yayınlar

Acilen  uluslararası kamu oyunda yapılan bu itibar operasyonuna stratejik medya planlaması ile cevap vermeliyiz .”

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tosuncuk, memleketi Giresun'da dere yatağına kaçak villa yaptırmış
Tosuncuk, memleketi Giresun'da dere yatağına kaçak villa yaptırmış
Son Dakika! Soylu, istifa iddiaları sonrası kendisine destek veren Bahçeli'ye teşekkür etti
Son Dakika! Soylu, istifa iddiaları sonrası kendisine destek veren Bahçeli'ye teşekkür etti