Klima Defrosa Neden Girer? Nasıl Çözülür?

Klima Defrosa Neden Girer? Nasıl Çözülür?

Klima Defrosa Neden Girer? Nasıl Çözülür?
Klima Defrosa Neden Girer? Nasıl Çözülür? Vadi

 

Gündelik yaşantımızda son derece yoığun ve sık bir şekilde kullanmakta olduğu klimalar ile birlikte her türlü mekana uygun olarak ekonomik ve pratik bir ısıtma-soğutma gerçekleştirebiliyoruz. Bu şekilde bu alandaki ihtiyaçlar için oldukça yoğun şekilde kullanılan klimalarda ortaya çıkan arızalarda da paralel olarak bir artış söz konusu oluyor. Klimalarda ortaya çıkan popüler arızalardan birisi de klimanın defrosa girmesidir. Pek çok farklı iklimlendirme ve beyaz eşya cihazında görmüş olduğumuz bu tip bir arıza klimalarda da sıkça görülmeye başlanmıştır. Klimanın defrosa girmesi gibi durumun söz konusu olması halinde Klima Servisi merkezinin profesyonel hizmetlerine başvuru gerçekleştirilmesi gerekmektedir. En kısa zaman dilimleri içerisinde alanında uzman personeller tarafından gerekli olan kontroller, yerinde gerçekleştirilir.

Klimalarda defrosa girme olarak tabir edilen durum temel olarak, klimanın ısıtma modunda çalışma gerçekleştirirken, kendiliğinden aniden ters fonksiyona geçerek, soğutma yapmaya başlaması durumu olarak bir açıklama gerçekleştirilebilir. Klimalar dış ünitesinde buzlanma ya da karlanma söz konusu olması durumunda mevcut fonksiyonlarını tersine döndürerek, bu söz konusu buzlanmayı önleyebilmek amacı ile defrosa girme olarak tabir edilen vaziyette bir çalışma gerçekleştirir. Aslında bu tip faktörler göz önünde bulundurulduğunda son derece olağan bir durum olsa da bu durumun çok olması ve olağandışı şekilde söz konusu olması durumunda mutlaka Kurtköy Daikin Klima Servisi hizmetlerinden destek alınması gerekmektedir.

Bölge genelinde her zaman müdahale için hazır durumda tam donanımlı mobil servis araçları bulunan Küçükyalı Daikin Klima Servisi merkezi aynı zamanda da tüketicilerin her ihtiyaç duydukları anda yanlarında olabilmek için 7 gün 24 saat çağrı merkezi ile faaliyet göstermektedir. Bu şekilde günün her saatinde klimada meydana gelen arızalanmalara ilişkin olarak alanında uzman ve deneyimli bir teknisyen ile muhatap olabilmek mümkün oluyor. Bölge genelindeki en yakın lokasyondaki araç ve ekibin yönlendirilmesi sayesinde de uzun süreler klima arızası ile uğraşmak ve oluşturabileceği mağduriyetler ile karşı karşıya kalmak durumunda kalınmıyor. Tam donanımlı ekipler tarafından onarım müdahaleleri de yerinde gerçekleştirilir. Böylelikle herhangi bir vakit kaybının ya da klima arıza onarım sürecinin uzun olması gibi bir durum söz konusu olmaz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YPG'li şahıs toplantıda Faik Öztrak'a hesap sordu!
YPG'li şahıs toplantıda Faik Öztrak'a hesap sordu!
Filistin halkı Türkiye'nin yanında!
Filistin halkı Türkiye'nin yanında!