Su deposu nasıl seçilmelidir?

Su deposu nasıl seçilmelidir?

Su deposu nasıl seçilmelidir?
Su deposu nasıl seçilmelidir? Vadi

 

Son yıllarda su kullanımına karşı verilen bilgiler ve insanların bilinçlenmesi sayesinde eskisi gibi suyu hoyratça kullanma durumu ortadan kalktı diyebiliriz. Ancak bu duyarlığa yeni sahip olanlar veya yeni bir alan kurmak isteyip de nasıl bir su stoku yapılması gerektiği hakkında bilgi sahibi olmayanlar için hazırladığımız bu yazıyı okuduğunuzda hem kendi menfaatinize hem de alanlarınızın menfaatine uygun şekilde tasarlanan su depolarından yararlanabilirsiniz. Öncelikle su deposu almaya karar vermeden önce hangi alanda kullandığınızı değerlendirmeniz gerekir. Mesela bahçe sulamak için su deposuna ihtiyaç duyuyorsanız öncelikle kabataslak bir hesap yapmanız gerekir. Bahçenizde kaç ağaç var, bu ağaçların yaşları kaç, bahçenizde sebze ekiyor musunuz, ekiyorsanız ne kadar sürede sulamanız gerektiğini hesaplamanız gerekir. Bu hesabı yaptıktan sonra bir de bulunduğunuz bölgedeki iklim koşullarını değerlendirmeniz gerekir. Mesela Karadeniz bölgesi, yılın büyük bir bölümü yağışlı geçen bir bölgedir dolayısıyla bu bölgede su deposuna duyulan ihtiyaç daha azdır ama bunun yanında Güneydoğu Anadolu bölgesinde yağan yağmur, yılın birkaç ayını kapsar ve burada suya daha fazla ihtiyaç vardır. Bu şekilde bir hesaplama yaptıktan sonra su kaynağına yakınlık mesafesini göz önünde bulundurarak su deposunda nasıl bir ebat almanız gerektiği konusunda bilgi sahibi olarak siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Su kaynağına yakınlık önemlidir

Bahçe sulama işleri ile ilgilenenlerin öncelikle önem vermeleri gereken konu, bahçelerinin nasıl bir konumda olduğunu hesaplamaktır. Mesela bahçenize yakın bir akarsu varsa, bahçenizde yağmur sularının biriktiği bir alan varsa ve kuyuya sahip iseniz alacağınız su deposunu buna göre hesaplamanız gerekir. Bazı yerlerde çok fazla ihtiyaç duyulmamasına karşın bazı yerlerde de daha büyük silolara ihtiyaç duyulabilir bu yüzden ince hesap gerektiren bu işlemi doğru şekilde sonuçlandırmanız gerekir. Tabi su deposu sadece bahçe sulama işleri için gerekli değildir, şehir içinde hizmet veren okullar, hastaneler, oteller, SPA merkezleri, kreşler ve daha aklınıza gelebilecek tüm yapılarda da suya ihtiyaç duyulur. Bu tip yerlerde ne gibi bir deponun ihtiyacınızı karşılayabileceği konusunda da hesaplama yapabilirsiniz. Mesela bir okulda kaç öğrenci vardır ve öğrenciler hangi zaman aralıklarında okuldadırlar gibi hesaplamalar yaparak su deposu için ihtiyacınız olan ölçüleri kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu tip hesaplamaları her alan için uygun formüllerle gerçekleştirerek doğru bir karar alabilirsiniz. Hesaplamalar hakkında bilgi sahibi değilseniz ve doğru karar alabileceğinizden emin değilseniz sahip olduğunuz alanın ölçüleri, kişi sayısı, su kaynaklarına yakınlığı gibi kaba hesapları yaparak işin uzmanından da yardım alabilirsiniz. Ama ne olursa olsun kesinlikle bu tip hesapları yapmadan karar vermenizin doğru olmayacağının bilincinde olmanız gerektiğini unutmayın.

En iyi çözümleri için arayın

Deneyimli bir firma ile çalıştığınızda aslında sadece depo çözümleri konusunda destek almış olmazsınız aynı zamanda fiyatlarının uygun olması, ihtiyaçlarınızı doğru şekilde karşılamanız konusunda da en iyi neticelere ulaşabilirsiniz. Yılların deneyim ve uzmanlığına sahip olan firmamız, kaliteli su deposu seçenekleri ile siz değerli müşterilerinin ihtiyacını doğru ve zamanında karşılamaya devam ediyor. Bahçe, okul, bostan, hastane, otel ve daha aklınıza gelebilecek tüm alanlar için en uygun çözümleri sizlere sunduğumuz firmamız ile iletişime geçerek ürünlerimiz ve modellerimiz hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabilir, kararınızı verirken daha isabetli sonuçlara odaklı hizmetler alabilirsiniz. Alanında deneyimli ve uzman firmamızı aramadan karar vermeyin. Doğanın korunmasına yardımcı olmak için siz de bir adım atın.

https://www.turuncuplastik.com/su-deposu-tanklari

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Lice'de PKK'ya 'Narko-terör' darbesi! Tam 4 ton
Lice'de PKK'ya 'Narko-terör' darbesi! Tam 4 ton
TIR ve minibüsün feci kazası! Ölü ve yaralı var
TIR ve minibüsün feci kazası! Ölü ve yaralı var