Doğa Mucizesi Ballar

Doğa Mucizesi Ballar

Doğa Mucizesi Ballar
Doğa Mucizesi Ballar Vadi

 

Modern bal üretimine daha geçilmeden ve arıcılığın neredeyse bir gelenek olduğu zamanlardan bu yana atalardan öğrenilen bilgilerle doğal bal üretilirdi. Bir kütük veya ağaç kovuğu bal üretimi için ideal kovanlardan sayılırdı. Ata mesleğine dönüştürülen arıcılık kuşak ilerledikçe gelişerek bugünkü konumuna kadar getirildi. Öyle ki geçen zamanla birlikte dördüncü kuşaktaki Doğan aile mensubu bir Roma ziyareti sonucunda dedesinin ballarını tüm dünyaya duyurmaya karar vererek Büyük Dedemin Balları markası adı altında organik bal üretimine geçmeye karar verdi. Doğanın gücüne inandıkları için müdahale etmeden ve doğrudan kovandan alınan balların sağlıklı ve bir o kadar lezzetli oluşuyla siparişleri giderek artıyor.

Ballar Nerede Üretiliyor?

Erzurum iline bağlı olan Övenler yaylasında özel olarak üretilen yayla balı yüksek rakımlı ballar arasında yer alıyor. Her damlası özenle süzülen ve işlem görmeyen balları her yıl hasat yapılarak sizlerin hizmetine sunuyorlar. Lezzetiyle sınıfı geçen balların işlem görmemiş olması da kalitesini son derece artırıyor.

Neden Tercih Edilmeli?

Doğal yollarla üretilmiş bir balın sağlık üzerindeki etkisini bilmeyen yoktur. Fakat piyasada onlarca bal üretilmesiyle birlikte doğal olanı bulmak da oldukça zorlaştı. Bu nedenle güvenilir markalara talep giderek artıyor. Eskilerden günümüze kadar gelen markayı tercih edenlerin sayısı oldukça fazlalaştı. Her sezon üretimi yenilenen balları tüketen kişiler tarafından balların kalitesinin de her yıl aynı olduğu söyleniyor.

Özenle üretilmiş ve içerisine katkı maddesi katılmamış doğal bir bal tüketmek herkesin hakkıdır. Ayrıca Türk Gıda Kodeksi Bal Tebliğine göre doğal ballarda bulunması gereken prolin miktarı kilogramda 300 mg olması gerekirken yüksek kalitede üretilen bu çiçek balı kilogramda 928,2 mg. Tarım Bakanlığının yaptığı tüm denetim koşullarına da uygunluğu bulunan balların el değmeden, kimyasal işleme tabi tutulmadan ve pastörize edilmeden paketlenmesi de tercih edilmesini arttırıyor.

Nasıl Sipariş Verilir?

Dilediğiniz vakit ister online ister Whatsapp sipariş hattı üzerinden siparişlerinizi verebilirsiniz. Veya Erzurum ilinde yaşayanlarınız varsa site üzerinden ulaşabileceğiniz çiftlik adresine giderek de temin edebilirsiniz. Ayrıca ballar hakkında merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlayacak bir mesaj bölümü olan site güvenilirliğini de ortaya koyuyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Lice'de PKK'ya 'Narko-terör' darbesi! Tam 4 ton
Lice'de PKK'ya 'Narko-terör' darbesi! Tam 4 ton
TIR ve minibüsün feci kazası! Ölü ve yaralı var
TIR ve minibüsün feci kazası! Ölü ve yaralı var