Metal Asma Tavan Türleri ve Özellikleri

Malzeme olarak farklı türleri bulunsa da en çok tercih edilen ve en efektif kullanılabilen türü metal asma tavan ürünüdür.

Metal Asma Tavan Türleri ve Özellikleri
Metal Asma Tavan Türleri ve Özellikleri tufan tazegül

Yapılar için geliştirilen sistemler gün geçtikçe çoğalmakla birlikte işleri kolaylaştıran ve buna paralel olarak sürekli olarak farklı tasarım imkanı sunan oluşumlardır. Asma tavan sistemleri bu şekilde hem tesisat uygulamalarını gizlemek için hem de dekoratif bir görünüm elde etmek için geliştirilmiştir. Malzeme olarak farklı türleri bulunsa da en çok tercih edilen ve en efektif kullanılabilen türü metal asma tavan ürünüdür.

Metal Asma Tavan Özellikleri

Metal asma tavanlar her uygulamada olduğu gibi uzman bir ekip tarafından uygulanması durumunda en doğru sonucu vermektedir. Bilgisiz kişiler tarafından yapıldığında büyük problemler ortaya çıkar. Metal asma tavan panelleri standart olarak 60x60 cm. veya 30x30 cm. ebatlarında bulunmasına karşın istenmesi durumunda özel olarak farklı boyutlarda üretilebilmektedir.

Bunun birlikte ıslak hacimlerde üzerinde özel kumaş bulunan ve ses yalıtım özelliği sunan panellerde mevcuttur. Malzeme olarak genelde galvanizli veya alüminyum olarak üretilirler. Tüm renklerde ve ahşap gibi farklı malzeme görünümünde yapılabilmeleri ayrıca dekoratif olarak tercih edilme sebeplerinin başında gelir.

Metal Asma Tavan Türleri

Metal asma tavan türleri şekillerine ve görünüm türleri ile asılma şekillerine göre farklılaşırlar. Bunlar lay-on asma tavan, lay-in asma tavan, hook-on asma tavan, clip-in asma tavan, baffle tavan, eğrisel baffle tavan, mesh tavan ve petek tavan olarak isimlendirilir. Bu asma tavanların tamanını tüm özellikleri ile incelemek için linki ziyaret edebilirsiniz: https://yefyapi.com.tr/cozumler/asma-tavan/metal-asma-tavan/

Bu sistemler taşıyıcı sistemlerin görünmesi, yarı görünmesi veya görünmemesi şeklinde olurken tümünde mekanik ve elektrik sistemleri problemsiz bir şekilde uygulanabilmektedir.

Ayrıca diğer asma tavanlar, zemin kaplama ve bölme duvar çeşitleri için yefyapi.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Lice'de PKK'ya 'Narko-terör' darbesi! Tam 4 ton
Lice'de PKK'ya 'Narko-terör' darbesi! Tam 4 ton
TIR ve minibüsün feci kazası! Ölü ve yaralı var
TIR ve minibüsün feci kazası! Ölü ve yaralı var