Afrika'ya Yardım Programları Ve Bağış

Afrika'da 1 milyarı aşkın insan yaşamaktadır. Yardımseverlerin katkılarıyla Afrikaya yardım daha da artacaktır

Afrika'ya Yardım Programları Ve Bağış
Afrika'ya Yardım Programları Ve Bağış tufan tazegül

Afrika'da her yıl çok sayıda çocuk ve yetişkin insan açlık yüzünden hayatını kaybetmektedir. Sağlıklı su ve besine ulaşamayan Afrikalılar hastalanmakta, yeterli gıda alamadıkları için en küçük bir rahatsızlıkla bile savaşmakta güçlük çekmektedirler. Afrika'nın en öncelikli ihtiyacı su ve besin takviyesidir. Daha sonraki ihtiyacı ise temiz giyecekler ve barınmadır. Bugün Afrika'da milyonlarca insan bu temel ihtiyaçlardan yoksun bir hayat sürmektedirler.

Sömürge Devletleri Yaşamı Kuruttu

Afrika kıtası uzun yıllar boyunca sömürge devletler tarafından doğal kaynakları kurutulduğu için bugün fakirlik çekmektedir. Türkiye'de buna dur diyecek birkaç vakıf bulunmaktadır. Biz de Siirt vakfı olarak Afrika için düzenlediğimiz yardım kampanyalarıyla cüzi para yardımları toplamaktayız.

Afrikalılar Sağlıklı Bir Hayat Sürebilsin

Amacımız Afrikalı çocukların karınlarını doyurması, hastalık kapmadan sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmeleri. Siirt vakfı bu güne kadar Afrikaya bağış ile binlerce liralık maddi yardım, gıda, su ve giyecek desteği sağlamıştır. Ama elbette ki yeterli değildir.

Milyonlarca İnsan Yemek Bekliyor

Zira Afrika'da 1 milyarı aşkın insan yaşamaktadır. Siz değerli yardımseverlerin katkılarıyla Afrikaya yardım daha da artacaktır. Siirt Vakfı aracılığıyla Afrikaya yardım için ister bağış yapabilir, isterseniz de düzenlediğimiz Afrika programlarına katılarak bizzat kıtaya gidebilirsiniz. Afrika’da yapılan bazı yardım organizasyonlarını incelemek için tıklayınız: https://siirtvakfi.org.tr/faaliyetlerimiz/afrika-yardim-faaliyetleri/ 

Sadece yiyecek yardımı değil, su kuyusu açılması, cami yapılması, sağlık yardımları yapılması, kurban bağışı ve iftar yemekleri verilmesi gibi birçok organizasyon daha vakıf tarafından yapılmaktadır.

Kendi Gözlerinizle Şahit Olun

Yaşanılan zorlukları kendi gözlerinizle görebilir, yapılan Afrikaya bağış yardımlarının yerlerine bir bir ulaştığına şahit olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek. Haydi Türkiye, Afrika için el ele verelim! Siirt Vakfı web sitesinden iletişime geçebilirsiniz: https://siirtvakfi.org.tr/

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Lice'de PKK'ya 'Narko-terör' darbesi! Tam 4 ton
Lice'de PKK'ya 'Narko-terör' darbesi! Tam 4 ton
TIR ve minibüsün feci kazası! Ölü ve yaralı var
TIR ve minibüsün feci kazası! Ölü ve yaralı var