CE İşareti Neden Gereklidir?

Birçok üründe ce işaretini görmek mümkündür. Her ne kadar detaylı bilgiye sahip olmasak da mutlaka bir ürün alırken Ce işareti olup olmadığı kontrol edilir.

CE İşareti Neden Gereklidir?
CE İşareti Neden Gereklidir? Bazkriz

Birçok üründe ce işaretini görmek mümkündür. Her ne kadar detaylı bilgiye sahip olmasak da mutlaka bir ürün alırken Ce işareti olup olmadığı kontrol edilir. Ce belgesi ürünlerin denetlendiğini ve bir takım uygulamalardan geçtiğinin kanıtıdır. Firma kendi laboratuvarında yönetmeliğe uygun olarak gereken testleri yapar. Firma cr ürün testleri yaparken gereken tüm yasal uygulamaları yerine getirir.

Ce İşareti Nedir?

Ce işareti hangi üründe varsa o ürünün Avrupa birliği standartlarına uygun olduğunu gösterir. Ürünler üretim aşamasında güvenlik, sağlık ve çevre açısından değerlendirilir ve bu kriterler en üst seviyede tutulur. Ürünün üretim aşamasında ve daha sonrasında herhangi bir risk içermemesi gerekir. Örnek verecek olursak çocuklara alınan oyuncaklarda Ce sertifikası o oyuncakta sağlığı ve güvenliği tehdit edecek bir madde bulunmadığını gösterir. Çocuklar oyuncakları ağzına aldıkları için sağlığa zararlı ürün bulunmaması gerekir. Ce etiketi ile üretilen ürünlerde sağlığa zarar veren hiç bir ürün bulunmaz.

Ce İşareti Hangi Ülkelerde Geçerlidir?

Ce işareti önce Avrupa ülkelerinde çıkmıştır ve tüm üye ülkelerde ve bizim ülkemizde yasal zorunluluktur. Ce işareti güveni ve kaliteyi simgelediği için diğer ülkelerde de tercihe bağlı olarak kullanımı vardır. Tüm dünya ülkelerinde kabul gören bir etikettir. Firmaların sektörde lider olması için bu etiket gereklidir. Firma tüm test ve teknikler sonucunda ce belgesini firmalara verir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Lice'de PKK'ya 'Narko-terör' darbesi! Tam 4 ton
Lice'de PKK'ya 'Narko-terör' darbesi! Tam 4 ton
TIR ve minibüsün feci kazası! Ölü ve yaralı var
TIR ve minibüsün feci kazası! Ölü ve yaralı var