Gizli Şeker Nedir?

Gizli şeker kan şekeri yüksekliğinin diyabet tanısı konacak kadar yüksek olmadığı durumlarda

Gizli Şeker Nedir?
Gizli Şeker Nedir? Doğu

Gizli şeker kan şekeri yüksekliğinin diyabet tanısı konacak kadar yüksek olmadığı durumlarda yaşanan tablodur. Gizli şeker hastalığının uzun yıllar devam etmesi sonucu tip 2 diyabet hastalığı yaşanabilir. Peki,tip 2 diyabet hastalığı nedir? Son zamanlarda çıkan yeni yöntemler ile tedavisi mümkün olan bir hastalıktır.

Gizli Şeker Hastalığı Belirtileri

Gizli şeker hastalığının önüne geçilmez ise diyabet hastalığına dönüşebilir. Peki,gizli şeker belirtileri nelerdir? Hızlı kilo alıp vermeler, tatlı krizleri, sürekli açlık hissi, öfke hali ve gebelik gibi durumlarda şeker dengesi bozulmasına neden olur. Egzersiz ve diyet programı ile gizli şeker tedavi edilebilir. Gizli şekerin yaşandığı durumlarda önlem alınmazsa tip 2 diyabete dönüşür. Tip 2 diyabet nedir? Tip iki diyabet hastanın yaşam kalitesini etkileyen sistemik bir hastalıktır. Klinikte tip 2 diyabet hastalığı tedavisi yapılmaktadır.

Gereken tüm tahliller yapıldıktan sonra hasta ameliyata alınır ve tedavi süreci tamamlanır. Şeker hastaları için beslenme çok önemlidir. Klinikte diyabet hastalığına dair her bilgiye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca size uygun tedavi yöntemini doktorunuzdan talep edebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Lice'de PKK'ya 'Narko-terör' darbesi! Tam 4 ton
Lice'de PKK'ya 'Narko-terör' darbesi! Tam 4 ton
TIR ve minibüsün feci kazası! Ölü ve yaralı var
TIR ve minibüsün feci kazası! Ölü ve yaralı var