Evde Evaporatif Sulu Soğutucu Yapabilirsiniz!

Evde Evaporatif Sulu Soğutucu Yapabilirsiniz!

Evde Evaporatif Sulu Soğutucu Yapabilirsiniz!
Evde Evaporatif Sulu Soğutucu Yapabilirsiniz! Vadi

 

 

Sıcak bir yaz gününde gölün yakınında havanın daha serin olduğunu hiç fark ettiniz mi? Özellikle hafif bir meltem mevcutsa… Bu durum sadece meltem rüzgarından oluşmamaktadır. Aynı zamanda su buharlaştığı için de havayı daha serin hissedersiniz. Buharlaşma olduğunda su çevresindeki tüm sıcaklığı içine alır ve beraberinde götürür.

 

 

 

Kova ve serin hava

 

Yukarıda belirttiğimiz basit prensibi kendi evinizde uygulayıp klima masraflarından tasarruf etmeye ne dersiniz? Basit bir evaporatif sulu soğutucuyu yarım saatte kendi başınıza yapabilirsiniz. İhtiyacınız olanlar bir kova, biraz su, boru parçası ve ucuz bir fandır. Bir kere sistemi anlayınca ve ilk basit soğutucunuzu yaptıktan sonra AC klimanızın tamamen yerine geçecek büyüklükte daha güçlü bir evaporatif sulu soğutucu yapabilirsiniz.

 

Örneğimizdeki kovanın üstünü keserek fanımızı yerleştiriyoruz. Kovanın yanından üst tarafa doğru üç delik açarak borulardan kestiğimiz parçaları monte ediyoruz. Ardından kovamızı su ile dolduruyoruz. Sonrasında fanımızı elektriğe bağladığımızda serin bir hava odamıza yayılmaya başlayacaktır.

 

Kovamızın yarısına kadar doldurduğumuz su bir gün boyunca yeterli olacaktır.

 

Böyle bir sistemde kapılarınızı ve pencerelerinizi kapatmanız da gerekmemektedir. Bu da her zaman taze havanın yaşam ortamınızda olmasına ve serinlemenize imkan verecektir.

 

Sonuç

 

Evaporatif soğutma binlerce yıldır kullanılan basit ve doğal bir serinleme yöntemidir. Günümüzdeki evaporatif  soğutucular ise modern özellikleri ve sağlamlıkları ile ön plana çıkmaktadırlar. Alacağınız evaporatif sulu soğutucu son derece ekonomik fiyatlara yazı serin ve konforlu bir şekilde geçirmenize imkan verecektir. Endüstriyel ve mobil sulu klima soğutucular ve daha fazla bilgi için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. https://springday.com.tr/  

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Lice'de PKK'ya 'Narko-terör' darbesi! Tam 4 ton
Lice'de PKK'ya 'Narko-terör' darbesi! Tam 4 ton
TIR ve minibüsün feci kazası! Ölü ve yaralı var
TIR ve minibüsün feci kazası! Ölü ve yaralı var