totobo giris youtube mp3 cevirici masöz istanbul hotmail aç

Haber Kartal ile Kartal sesini tüm Türkiye’ye duyurmaya başlıyor

Yerel habercilik toplumları bir arada tutan önemli etmenlerden olup, bir arada yaşayan, hayatları birbirlerine dokunan ama birbirlerini tanımayan insanları arasında bağ kurulmasını sağlayan eylemlerden biridir.

Haber Kartal ile Kartal sesini tüm Türkiye’ye duyurmaya başlıyor
Haber Kartal ile Kartal sesini tüm Türkiye’ye duyurmaya başlıyor Oğuz Köse

Yerel habercilik toplumları bir arada tutan önemli etmenlerden olup, bir arada yaşayan, hayatları birbirlerine dokunan ama birbirlerini tanımayan insanları arasında bağ kurulmasını sağlayan eylemlerden biridir. Daha ufak topluluklar ile çalışıldığı için insan öğesinin daha önde olduğu yerel habercilik, ulusal habercilikten daha fazla özenli ve hassas olmayı gerektirmektedir.

Haber Kartal  sitesinde görev yapan araştırmacı ve gazetecileri de bunun bilinciyle, gerçeği anlatmakla insanların özel hayatların karışmak, onların haklarına saldırmak arasındaki çizginin bilinciyle okurlarına haber ulaştırmaktadırlar.

Her köşesinden tarih ve haber akan bir şehir; İstanbul

Nüfusu 18 milyon civarına yaklaşan Megapol İstanbul, dünyada nüfusu en yüksek ve yerleşim alanı en geniş şehirler arasında bulunmaktadır. Böylesine büyük bir nüfus, ekonomik aktiviteleri ve ticareti de arttırmakta, bu da daha fazla iş imkânı yaratarak, daha fazla kişinin İstanbul’a yerleşmesine yol açmaktadır. Planlanması imkansıza yakın bir hal almış olan bu durum, şehirde her gün iyisiyle kötüsüyle yüzlerce olay yaşanmasına sebep olmaktadır.

Kartal, Maltepe, Tuzla ve Pendik hem iş imkanlarının en fazla olduğu ve merkezi konumları nedeniyle hem şehir dışından hem İstanbul içinden en fazla göç alan ilçeler olarak, yerel halkın bir türlü kaynaşamadığı bölgeler olarak dikkat çekmektedir. Birbirinden uzak semtlerden yaşayan insanlar arasında oluşmaya başlayan kopukluk da, bir diğer olumsuz etmendir.

Yerel toplulukların güçlenmesi için güçlü yerel basın

Sadece mesafelerle değil, zamanla da birbirinden uzaklaşan semtlerde yaşayanların farklı şehirlerden farkı olmadığı bu megapolde yaşanan yerel olaylar, ulusal medyaya yansıyacak kadar büyük olmasa da semt ve ilçelerde yaşayanların hayatlarını derinden etkileyebiliyor.

Yerel haberciliğin toplum için ulusal haberciğe karşı avantajları;

  • Bölge halkının günlük hayatlarını etkileyen gelişmelerin duyurulması,
  • Haberlerin okuyuculara yakın yerlerden hatta tanıdık kişiler hakkında olmasıyla toplum ve mahalle bilincinin oluşması ve oturması,
  • İnsanların yaşadıkları ve çalıştıkları yerlere duygusal bağlılıklarının artması,
  • Haberlerde yer alan, üzerine dosyalar hazırlanan mekanlar hakkında yeni bilgiler kazanılabilmesi,
  • Yerel spor kulüpleri ve sanatçılara ve ticari işletmelere olan desteklerin artması olarak sıralanabilir.

Haber Kartal’da bu haberleri okurları ile buluşturarak, gündelik hayatlarına derinlik kazandırmayı, çevrelerinde olan bitenlere hâkim olmaları amacıyla, bağımsız, cesur doğru, tarafsız habercilik mottosuyla yayın hayatına atılmıştır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tosuncuk, memleketi Giresun'da dere yatağına kaçak villa yaptırmış
Tosuncuk, memleketi Giresun'da dere yatağına kaçak villa yaptırmış
Son Dakika! Soylu, istifa iddiaları sonrası kendisine destek veren Bahçeli'ye teşekkür etti
Son Dakika! Soylu, istifa iddiaları sonrası kendisine destek veren Bahçeli'ye teşekkür etti