Halı Saha Yapımı Maliyeti Nasıl Hesaplanır?

Halı saha yapımı maliyeti hakkında bilgi. Halı sahalar günümüzde en çok tercih edilen spor müsabakalarının yapıldığı alanlardır.

Halı Saha Yapımı Maliyeti Nasıl Hesaplanır?
Halı Saha Yapımı Maliyeti Nasıl Hesaplanır? tufan tazegül

 

Halı sahalar günümüzde en çok tercih edilen spor müsabakalarının yapıldığı alanlardır. Halı sahalar ülkemizde büyük bir alana yayılmış ve hatta olmadığı köy, kasaba ve şehir kalmamıştır. Halı sahalardan birçok sporcu yetişerek ülkemiz milli takımlarında yer almıştır. Halı sahaların maliyetli bir yapım aşaması bulunmakta olup, bir halı sahanın yapımı ortalama bir ay kadar sürmektedir. Halı saha yapım maliyeti konusunda da ciddi bir bütçe gerektirmektedir.

 HALI SAHALARIN YAPIM İŞLEMLERİ VE MALİYETİ NASILDIR?

 Halı sahaların uygun bir alana yapılması için, öncelikli olarak alan belirlemesi yapılmalıdır. Alan belirlemesi yapılırken şehir merkezine yakınlığı büyük önem arz etmektedir. Çünkü merkeze yakın olan halı sahalar daha çok müşteri tarafından tercih edilmektedir. Halı saha yapımı maliyeti daha arsa payından başlamakta olup ciddi bir ekonomik bütçe istemektedir.

Halı saha yapımı maliyeti arsa aşamasında 50 ile 300 bin TL arasında harcama gerektirmektedir. Halı saha yapımı maliyeti zemin işlemleri için 20 bin TL, üst yapı için ortalama 300 ila 500 bin TL, çevre düzenlemeleri ve diğer giderleri için de 30 bin tl civarında harcama istemektedir. Halı saha yapım maliyetleri hakkında bilgi almak için Dizaynspor.com Halı saha maliyeti adresini ziyaret edip teklif alabilirsiniz.

 HALI SAHALAR HANGİ BOYUTLARDA YAPILMALIDIR?

 Halı saha yapımı maliyeti, halı sahanın ebatına göre de değişme göstermektedir. Halı sahalar 18,16,14,12 ve 10 ar kişilik oyuncuların oynayacağı büyüklüklerde yapılmakta ve metrekareye göre büyüklükleri ayarlanmaktadır. Halı saha maliyetleri de metrekareye bağlı olup, ne kadar büyük olursa o kadar fazla bütçe istemektedir. En küçük minyatür bir halı sahanın veya çok amaçlı sahanın toplam maliyeti yaklaşık olarak 100 bin türk lirasını bulmaktadır.

Türkiye’deki halı saha kurulumu konusunda tecrübeli firmalar arasında önde gelen Dizayn Spor yetkililerinden konu hakkında daha geniş bilgi alabilirsiniz.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Lice'de PKK'ya 'Narko-terör' darbesi! Tam 4 ton
Lice'de PKK'ya 'Narko-terör' darbesi! Tam 4 ton
TIR ve minibüsün feci kazası! Ölü ve yaralı var
TIR ve minibüsün feci kazası! Ölü ve yaralı var