totobo giris youtube mp3 cevirici masöz istanbul hotmail aç

Tesla Model Y İnceleme

Tesla Model Y İnceleme

Tesla Model Y İnceleme
Tesla Model Y İnceleme Vadi

Tesla Model Y İnceleme

Dünyanın en iyi araçları arasında gösterilen Tesla Model Y sürücü ve yolcu açısından son derece yüksek standartlarda ayrıcalıklar sunuyor. Hem kullanışlı olması hem de şık iç dizaynı sayesinde beklentilerin çok ötesinde özelliklere sahiptir. Ailelere hitap eden genişlik sunan ve elektrikli araç kategorisinde yer alan Tesla Model Y birçok araç severin ilgi odağı durumundadır.

Standart araçlarda genelde tüm güç arka tekerleklerde olurken Tesla Model Y gücü dört tekerden çekiş gücüne aktarıyor. Gösterişten uzak olan tasarımı özellikle sadelikten yana kullanıcıların ilgisini çekiyor.

 

Motor, Şanzıman ve Performans Özellikleri

Tesla Model Y araçlarda yüksek bir yol tutuş özelliği bulunuyor. Bunun yanında dört tekerden çekiş sistemi bulunması araçların yüksek performans ile çalışmasında önemli katkılar sunuyor. 0’dan 100’e ulaşma süresi 4.4 saniye sürüyor. Keskin bir yol hissiyatına sahip olması bu araçların son derece başarılı olmasına katkı sağlıyor. Son derece güvenli bir araç olarak tasarlanan model, sert gövde yapısı ve alçak ağırlık merkezi ile işlevselliğini ortaya çıkarıyor.

 

Menzil, Pil Ömrü ve Şarj Süresi

Dört teker üzerinden çekiş sistemi bulunan Tesla Model Y, 521 km menzile sahip bir araçtır. Son derece yüksek performansa sahip olan bu araçlarda tekerlekler 20 inçtir. Aynı zamanda alçaltılmış süspansiyon özellikleri ile 230 km/s son sürat özellikleri öne çıkar. Tek şarj ile rahatlıkla 505 km yol alabilme imkânı sunar.

 

İç Mekân ve Konfor Öğeleri

Tesla Model Y araçlar alçak çizgi ve yüksel oturma pozisyonu sayesinde yola hâkimiyeti artırır. Model Y’nin iç mekânında son derece etkileyici bir ses sistemi bulunuyor. Aynı zamanda 15 inç dokunmatik ekran özelliği ile dikkati çekiyor. Bununla birlikte gökyüzünü tam olarak görebilme imkânı sunan bir geniş cam tavanı bulunuyor. İç mekân özellikleri de tamamen gösterişten uzaktır ve konsol tasarımı da klasik araçlarda olduğundan biraz daha farklıdır. Aynı zamanda araç sahipleri isteğe bağlı olarak arka kısımda üçüncü sıra bir koltuk kullanabilme avantajına da sahip oluyor. Sınıfının en güvenli aracı olarak tasarlanması bu modellerin dünya genelinde yoğun ilgi görmesini sağlamıştır.

Kaynak  https://garlib.com/

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tosuncuk, memleketi Giresun'da dere yatağına kaçak villa yaptırmış
Tosuncuk, memleketi Giresun'da dere yatağına kaçak villa yaptırmış
Son Dakika! Soylu, istifa iddiaları sonrası kendisine destek veren Bahçeli'ye teşekkür etti
Son Dakika! Soylu, istifa iddiaları sonrası kendisine destek veren Bahçeli'ye teşekkür etti