Ünlü iş adamları serbest bırakıldı

15 Temmuz darbe girişimi sonrası FETÖ operasyonları son sürat devam ederken, gözaltına alınan ünlü iş adamlarından Mustafa Çıkrıkçıoğlu, Mustafa Şevki Kavurmacıoğlu ve Mustafa Eroğlu yapılan sorgulamalar ardından serbest bırakıldı.

Ünlü iş adamları serbest bırakıldı
Ünlü iş adamları serbest bırakıldı Oğuz Köse

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında, FETÖ'ye yönelik operasyonlar devam ediyor. Fethullah Gülen Terör Örgütüne finansal destek vermek suçlamasıyla gözaltına alınan TUSKON üyesi 208 işadamı arasında yer aldığı belirtilen Mustafa Çıkrıkçıoğlu ile Eroğlu İnşaat Yapı'nın Yönetimin Kurulu Başkanı ve Aydınlı Grup Onursal Başkanı olan Mustafa Şevki Kavurmacı emniyette sorgularının tamamlanmasının ardından serbest bırakıldığı öğrenildi.

 

Mustafa Çıkrıkçıoğlu serbest bırakıldıktan sonra yaptığı açıklamada, bir karışıklık sonucu gözaltına alındım, beni daha öncesinde TUSKON Disiplin Kurulu'na üye olarak yazmışlar. Ancak ben oradan daha sonra ayrılmıştım. TUSKON'dan ayrıldığıma dair bana yazı dahi gelmişti. Ancak listeden ismimi silmemişler. İsmimim kayıtlarda olduğunu gören emniyet yetkilileri usul gereği sordu. Kendilerine teşekkür ediyorum gayet nazik bir yaklaşımda bulundular. Dün saat 17.00 gibi ifademi vermek üzere emniyete geldim daha sonrasında akşam saatlerinde 23.00 gibi ifadem bitti. Daha sonrasında emniyetten ayrıldım" şeklinde konuştu.

 

MUSTAFA ŞEVKİ KAVURMACI DA SERBEST BIRAKILDI

FETÖ soruşturması nedeniyle TUSKON'a yapılan operasyonlar sonrası alınan gözaltılarında, işadamları arasında bulunan Mustafa Şevki Kavurmacı ifadesinin alınmasının ardından savcılık talimatıyla emniyet tarafından serbest bırakıldı.

 

TURGUT AYDIN DÜN SERBEST BIRAKILANLAR ARASINDAYDI

Fethullah Gülen Örgütüne finansal destek sağladıkları iddiasıyla göz altına alınan A101 Zinciri Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Aydın ve aralarında 6 kişinin de sorgulandığı, sorgulamaların tamamlanmasından sonra dün akşam serbest bırakılmışlardı.

Serbest bırakılanlar arasında, Yeni Mağazacılık A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Aydın, Yönetim Kurulu Başkanı Vekili Ahmet Yaşar Aydın, Yönetim Kurulu Üyesi olan Ayhan Aydın ile Zehra Aydın, Aydan Aydın ve Oksana Aydın yapılan sorgulamalar sonrasında serbest bırakılan isimlerdi.

mustafa şevki kavurmacı turgut aydın mustafa çıkrıkçıoğlu fetö soruşturması a101
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Lekeli Muzun Faydaları...
Lekeli Muzun Faydaları...
Yeni torba yasa ile 300 bin doları veren vatandaşlığı alacak
Yeni torba yasa ile 300 bin doları veren vatandaşlığı alacak