Üst üste 4 kez 'Yılın Motoru' ödülünü aldı

PSA Grubu’nun 1,2 litre hacimli 3 silindirli Turbo PureTech benzinli motoru bir kez daha “Yılın Motoru” ödülünü aldı.

Üst üste 4 kez 'Yılın Motoru' ödülünü aldı
Üst üste 4 kez 'Yılın Motoru' ödülünü aldı Oğuz Köse

Şirketten yapılan açıklamaya göre, PSA Grubu’nun 1,2 litrelik 3 silindirli Turbo PureTech benzinli motoru (110 PS ve 130 PS), 1 litre ile 1,4 litre kategorisinde bir kez daha "Yılın Motoru" seçildi. Böylece Turbo PureTech motor bu yıl 20’ncisi düzenlenen "Yılın Motoru" ödülünü üst üste 4’üncü kez almış oldu. 

PSA Grubu, 3 silindirli benzinli motorlar ailesi için 210 patent aldı. Yeni nesil PureTech motor gelişmiş performans, yakıt tüketimi ve verimlilik de dahil olmak üzere bir dizi avantajı beraberinde getiriyor. 

Benzin partikül filtresinin (GPF) kullanılmasıyla partikül emisyonlarında yüzde 75'lik bir azalma sağlanırken, AB regülasyonları tarafından 2020 yılı için belirlenen Gerçek Sürüş Emisyonları (RDE) uygunluğu üç yıl önden karşılanıyor. Motor kompakt boyutları sayesinde küçük sınıf araçlar, sedanlar ve kompakt SUV’lar olmak üzere Ortak Modüler Platform (CMP) ile üretilen tüm araçlarla uyumlu bir yapı sunuyor. 

PureTech 3 silindirli motor şu an için Fransa'da (Douvrin, Pas-de-Calais ve Tremery, Moselle'deki Française de Mecanique tesislerinde) ve Çin’de (Xiang Yang tesisi) üretiliyor. 2018 yılında Fransa’daki tesislerde üretim kapasitesi iki katına çıkartılırken Polonya’ya da Tychy ve Macaristan'daki Szentgotthard tesislerinde sırasıyla 2019 ve 2020 yıllarında PureTech motor üretimine başlanacak. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen PSA Grubu Güç ve Aktarma Organları ve Şasi Mühendisliği Bölümünden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Alain Raposo, “Bu prestijli ödülü 4 yıldır üst üste aldığımız için gururluyuz. Bu başarı geliştirme mühendislerimizin ve ekiplerimizin becerilerinin kanıtı. Araçlarımızın büyük bölümü müşterilerimizin takdirini kazanan ve yoğun bir talep ile karşı karşıya olan bu motorla donatılmış durumda. Bu ödül, PureTech 3 silindirli benzinli motorumuzun rekabet gücü ve verimliliğinin küresel olarak kabul gördüğünü gözler önüne seriyor.” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Lekeli Muzun Faydaları...
Lekeli Muzun Faydaları...
Yeni torba yasa ile 300 bin doları veren vatandaşlığı alacak
Yeni torba yasa ile 300 bin doları veren vatandaşlığı alacak