Endüstriyel Mutfaklar

Sanayi tipi mutfak olarak da bilinen endüstriyel mutfaklar, evlerde kullanılan mutfaklardan oldukça farklıdır.

Endüstriyel Mutfaklar
Endüstriyel Mutfaklar tufan tazegül

 

Bütün malzemelerin daha büyük ve daha işlevli olarak tasarlandığı bu mutfaklarda, geniş tezgahlar, büyük ocaklar, devasa hamur makineleri görmek mümkündür. Buzdolapları ise yeterli yeri olan işletmeler için geniş odalar şeklinde tasarlanabilir. Zaman içinde garanti kapsamının dışına çıkabilen bu ürünler için endüstriyel yedek parça hizmeti sağlanmaya başlamıştır.

Üretilen ve satışı yapılan yedek parçaların kalitesi ve garanti süreleri alınırken dikkat edilmesi gereken noktalardır. Endüstriyel mutfak aksesuarları olarak geçen bütün ürünlerin mutlaka yedek parçası vardır. Yedek parça hizmeti sağlayan en iyi şirketlerden biri de hırdavatmutfak.com sitesidir. Endüstriyel mutfak ekipmanları genel itibariyle paslanmaz çeliklerden üretilmektedir.

Yedek Parça Üretimi

Endüstriyel mutfaklarda kullanılan yedek parça ürünlerinin paslanmaz çelikten yapılıp yapılmadığına dikkat edilmesi gerekir. Sürekli menteşe ya da kulp değiştirmek istemeyen işletmeler en verim alabileceği ve garanti sunan şirketlerden ürünlerini almalıdır. Önceden alınmış olan bütün ürünlerin paslanmaz çelik olup, alınan yedek parçanın kalitesiz olması, mutfak teftişleri sırasında sıkıntı çıkartabilmektedir.

Mutfaklarda kullanılan oldukça geniş dolaplar vardır. Bu dolaplar odalar şeklinde tasarlanmakta ve kullanılmaktadır. İçerisine pek çok paslanmaz raf sığabilen bu dolapların soğutma sistemleri oldukça iyi çalışmalıdır. Soğutması iyi olan fakat kapaklarında sıkıntı olan dolaplar maalesef verimli çalışamaz. Soğuk odalarınızın kapısında yanlış giden bir şeylerin olduğunu fark ettiğinizde, öğrenmeniz gereken ilk şey hangi parçanın sorun yarattığıdır.

Dolabın kilidinde bir sorun varsa Hirdavatmutfak.com sitesinde pek çok dolaba uyum sağlayabilen ve geniş bir fiyat aralığı olan dolap kilitleri mevcuttur. Bu kilitler dolaplarınız ile tam uyum göstererek çalışırlar. Dolabın menteşelerinde sorun yaşadığınızı fark ettiyseniz yine bu siteyi ziyaret ederek ihtiyacınız olan menteşeleri temin edebilir ve garanti sağlayan firmanın güvencesiyle gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Ömür Uzatıcı Çözümler

Endüstriyel mutfaklardaki bütün malzemelerin yedek parçaları üretilmeye başlanmıştır. Bozulan ya da eskiyen kısma yeni bir parça alıp takmak dolaplarınızın, tezgahlarınızın ve diğer ekipmanlarınızın kullanım ömrünü uzatacak ve sizi gereksiz yere para harcamaktan kurtaracaktır.

Çekmeceli tezgah altı dolaplarında yaşanan en büyük sorunlardan biri zamanla contaların ezilmesidir. Bu ezilen contalar, dolabın tam kapanmamasına ve soğuk havayı dışarı kaçırmasına neden olmaktadır. Isısını ayarlanan sıcaklığa düşürmek için buzdolabı daha fazla çalışır ve daha fazla elektrik tüketir. Bozuk contalı dolaplar hem kendi ömürlerini kısaltır hem de yüksek elektrik faturalarına maruz bırakır. Sitede pek çok buzdolabı contası bulabilir, dolaplarınızın contalarını yenileriyle gönül rahatlığıyla değiştirebilirsiniz.

Hijyen

Endüstriyel mutfağınızda kullandığınız kapaklı dolaplardaki raflar yeterli gelmiyor ise pek çok model mevcut olan siteden, dolabınıza uygun olanı seçip sipariş edebilirsiniz. En çok satılanı beyaz boyalı olan raflar, mutfakta hijyenik görüntünün elde edilmesini sağlarken aynı zamanda hem kullanım hem de temizlik kolaylığı sağlamaktadır.

Bulaşıkhanelerde kullanılan ürünlerin yedek parçalarını da bu sitede bulabilirsiniz. Özellikle zamanla aşınan çöp sıyırma lastiğinin sürekli olarak değiştirilmesi ve sağlıklı ortam sağlanması gerekmektedir. Kirli tabakların temizlendiği bulaşıkhane bölümünde, pis görünen çöplere yer yoktur.

Endüstriyel Mutfaklarda Niye Paslanmaz Çelik Tercih Edilir?

Endüstriyel mutfakların en önemli özelliği, hizmet veriyor olmasıdır. Sağlık standartlarına uygun olarak üretim yapılması gereken bu noktalar, zaman zaman sağlık müfettişleri tarafından denetlenmektedir. Paslanmaz çelik kullanılan mutfak ekipmanlarının tamamının temizliği kolaydır. İşletme akşam kapanırken, mutfaklar yıkanır ve hijyenik ortam oluşturulur.

Yıkanan mutfaklarda paslanmaya elverişli ürünler kullanılır ise zaman içinde bakteri oluşumuna izin verilmiş olur. Günün her saati ıslanabilme ve kirlenebilme tehlikesi altında olan tezgahlar ve dolaplar bu yüzden paslanmaz çelikten üretilmektedir. Temizliği kolay olan bu tezgahlar, çok ağır olmadığı için kolayca çekilip arkası da temizlenebilir.

Paslanmaz çelikten üretilen bütün mutfak ekipmanları için yedek parçalar da paslanmaz çelik olarak seçilmelidir. Aksi takdirde zaman içinde yıpranan yedek parçalar bakteri oluşumuna zemin hazırlamaktadır. Bozulan dolap contaları gibi onlar da dolapların ve tezgahların doğru çalışmasını engelleyerek iş gücü kaybına sebep olmaktadır. Doğru çalışmayan ya da çalışırken tutukluk yapan makineler üretim zincirini bozacağı için ürünlerin daha geç çıkmasına sebep olur ve bu da beraberinde müşteri memnuniyetinde düşüşü getirir.

Her şeyin birbiriyle ilişkili olduğu mutfaklarda, herhangi bir ufak sorunu görmezden gelip yedek parça temin edilmediğinde, birkaç gün sonra olmasa birkaç ay içinde makinelerde bozulmalar, istenen verimi alamamalar başlayacaktır.

Yedek Parça Seçimi

Endüstriyel mutfak ekipmanlarının oldukça pahalı ürünlerdir. Her işletme bozulan ekipmanın yerine yenisini tedarik edebilecek bütçeyi ayıramayabilir. Bu durumda yedek parça hizmetine başvururlar. Yedek parça hizmeti veren şirketlerden ürün temin ederken dikkat edilmesi gereken pek çok nokta vardır. Hizmetin satın alındığı kuruluş mutlaka ürünlerini garanti kapsamında satmalıdır. Ürünü garanti etmeyen şirket, ürüne güvenmiyor demektir. Böylece satın aldığınız ufak bir menteşe zaman içinde dolabınıza ciddi hasarlar verebilir anlamına gelmektedir. Bir diğer nokta ise ürünün gerçekten paslanmaz çelik olduğunu bilmenizdir. Piyasada paslanmaz çelik altında pek çok ürün satılmaktadır, fakat kullanılmaya başladıktan kısa bir süre sonra suya maruz kaldıkça turuncu renkte pasların baş gösterdiği yedek parçalar, ürününüze bulaşarak çürümesine bile sebep olabilir. Bu yüzden paslanmaz çelik ürünler alacağınız şirket ile ilgili yorumları mutlaka okumalı ona göre tercihte bulunmalısınız.

Hangi Ürüne İhtiyacım Var?

İşletmenizin hangi ürünlere ihtiyacı olduğunu öğrenmek için ise birkaç basit adım vardır. Mutfağın genelinde bir kontrol yaptıktan sonra ve çalışanlar ile görüştükten sonra kolayca hangi ürünleri almanız gerektiğine karar verebilirsiniz. Su kaçıran bir contanın yerine yenisini taktığınızda su faturanızda düşüş olduğunu tespit edebilirsiniz ya da dolap kapağının tam kapanmadığını fark ettiğinizde temin edeceğiniz ufak bir parça bile elektrik faturanıza hemen yansıyacaktır. Her işletme kar elde etmek üzerine kurulmuştur.

Karı sadece sattığınız yiyecek içecek hizmetinden değil, kullandığınız ürünlerin bakımını sık sık yaparak da böylece sağlayabilirsiniz. Kontrol ettiğiniz makine ve ekipmanlarınızın zaman içerisinde işlevini yitirdiğini gördüğünüz anda müdahale etmeniz zamansız olan teftişlerde tam puan almanızı ve itibarınızı artırmanızı sağlar. Daha iyi çalışan ekipmanlar ile çalışan işçileriniz daha mutlu olur ve işini severek yapar. Bozuk bar ekipmanı, kapanmayan buzdolabı ya da sallanan tezgahlar için pek çok çözümü hirdavatmutfak.com sitesinden temin edebilirsiniz.

Geniş Ürün Yelpazesi ve Ürün Çeşitliliği

Geniş ürün yelpazesi, kaliteli üretim ürünleri, her cebe uygun fiyat politikasına sahip olan sitede satılan bütün ürünlerin garanti kapsamında olduğu biliniyor. Müşteri memnuniyetine oldukça önem veren firmada müşteri hizmetleri bölümü de oluşturulmuş. Mesajınızı bıraktığınız zaman sizlere en kısa zamanda dönüş yapan sistemde, dilediğiniz ürün hakkında bilgi alabilir ve üye olarak sipariş verebilirsiniz. İptal, iade ve değişim konularında da oldukça iyi bir politika izleyen şirket 30 günlük yasal süreyi aşmadığı sürece gelen iptal ve iade isteklerini geri çevirmemektedir.

Bilindik kargo firmasıyla çalışan site, ürünlerindeki kalitesinden ve teminindeki kalitesinden ödün vermeyerek sektörde yeni bir boyut kazandırmayı amaçlamaktadır. Her zaman daha iyisi sloganını benimseyen şirket, gün geçtikçe bünyesine yeni ürünler katmayı hizmet alanını genişletmeyi de düşünüyor.                                          

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Lekeli Muzun Faydaları...
Lekeli Muzun Faydaları...
Yeni torba yasa ile 300 bin doları veren vatandaşlığı alacak
Yeni torba yasa ile 300 bin doları veren vatandaşlığı alacak