Fotoğraf Hakkında

Fotoğraf Hakkında

Fotoğraf Hakkında
Fotoğraf Hakkında Vadi

 

 

fotoğraf blog  ; doğada var olan maddi varlıklar ve formlar, bu onların imajıdır; kameralara, ışığa, optiği, elektroniği ve ışığa duyarlı cam, kağıt veya yüzey algılama yöntemleri kullanan kimyasallar. Kısacası, fotoğraf ışıkla çizer.

 

 Kelimenin anlamı; Yunan fotoğraf 'hafif' ve Graphos 'kelimesinin ingilizce çizimlerinin bir birleşimidir. Fotoğraf aynı zamanda birçok izleyiciyi aynı anda harekete geçirebilecek iletişim biçimlerini de ortaya koydu.

 

 Fotoğrafçılık Nedir?

 

 Fotoğrafçılık; Kameradan bir nesnenin kalıcı bir görüntüsünü elde etmek için bir yöntemdir.Işığa duyarlı gümüş tuzları, ışığın lens veya ayna gibi optik sistemler yoluyla etkisiyle farklı kimyasal işlemler üretir. Yunan fotoğrafları (ışık) ve grafiklerden oluşur. Fotoğrafçılığın ortaya çıkması için hazırlanan teknik gelişmeler iki alanda gerçekleşir.

 

 Obscura (Camera Obscura) ve ışığa duyarlı materyallerin geliştirilmesi. 1550'de, İtalyan fizikçi G. Cardano (1591-1576), deliği genişletti ve görüntülerin daha net ve parlak olması için ince gözlü bir mercek taktı. Araştırmacı Venetian D. Barbaro, 1568'de, ışığı farklı bir çaptaki deliğin diyaframı ile kontrol ederek görüntü keskin oldu.

 

 1636'da, Alman matematikçiyse D. Schwenter, üç lensli bir lens geliştirdi. 1676'da başka bir matematikçi, J.C. Kutunun arkasına yerleştirilmiş 45 ° bir ayna ile Sturm, görüntünün doğrudan yukarıdaki opak camlara aktarılmasını ve üzerine saydam kağıt konularak görüntünün elle çizilmesini önerdi.

 

 Bu nedenle, karanlık bir oda, yaygın olarak kullanılan bir çizim yardımcı olmak için bir araçtır. Bazı

 fotoğrafçılık yalnızca fotoğraflarını gösterebilir, bazıları ise fotoğraflarını makalelerle süsleyebilir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Lice'de PKK'ya 'Narko-terör' darbesi! Tam 4 ton
Lice'de PKK'ya 'Narko-terör' darbesi! Tam 4 ton
TIR ve minibüsün feci kazası! Ölü ve yaralı var
TIR ve minibüsün feci kazası! Ölü ve yaralı var