HTC Akıllı Telefon Piyasasından Çekilmeyeceğini Açıkladı

Akıllı telefon piyasalarından çekiliyor iddialarına HTC'den açıklama geldi. Şirket üretimlerine devam edeceğini söyledi.

HTC Akıllı Telefon Piyasasından Çekilmeyeceğini Açıkladı
HTC Akıllı Telefon Piyasasından Çekilmeyeceğini Açıkladı Oğuz Köse

Son dönemde çıkan dedikodulara göre HTC, akıllı telefon piyasasından çekilip şirketin bu bölümünü satacağı ve diğer alanlara yönelerek yoluna devam edeceği söyleniyordu. HTC resmi bir açıklama yaparak iddialara cevap verdi. "Çıkan haberler gerçeği yansıtmıyor" denilerek akıllı telefon üretimine devam edecekleri söylendi.

Tayvan merkezli bir haber sitesine yapılan açıklamada söz konusu dedikodular yalanlandı. Şirketin Amerika'da bulunan merkezinden henüz resmi bir açıklama gelmese de şirketin bir diğer merkezi olan Tayvan'dan bu şekilde bir açıklama gelmesi “piyasadan çekiliyor” haberlerini anında dağıtmaya yetti. HTC son dönemde üretimini yavaşlatmış olsa da piyasalarda hala ilgi görüyor. Özellikle Asya pazarında büyük ilgi gören ve sağlamlık, uygun fiyatla tanınan şirket üretimlerine devam edecek.

Amerika'da bulunan yönetim kurulundan ise açıklama yapılmadı. Asıl açıklama oradan beklenirken sesiz kalmaları piyasalardaki güveni rahatlatmadı. Gün içinde hisse senetlerinde küçük düşüşler yaşayan firma açıklamanın ardından ufak toparlanmalara girdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gören şaştı kaldı! Akılalmaz kaza...
Gören şaştı kaldı! Akılalmaz kaza...
Türkiye-Rusya arasında peş peşe kritik görüşmeler!
Türkiye-Rusya arasında peş peşe kritik görüşmeler!